...
TRENUTNO11:00 - 12:00Y2K

Društvo / Obrazovanje

Tribina "Društvene mreže i mentalno zdravlje mladih" otvara Oradio žurku

26.12.2019.

Društvene mreže su nešto što čini važan momenat u životu, naročito kod mladih koji odrastaju uz njih i ne znaju kako je izgledao život bez njih, niti mogu da zamisle. To je fenomen koji opšte prisutan i ima svoje dobre i loše strane.

.

foto: pexels.com

Zbog toga organizujemo tribinu pod nazivom "Društvene mreže i mentalno zdravlje mladih" u okviru novogodišnje žurke Oradija koja će biti održana u subotu, 28. decembra u domu b-612. Tribina otvara ovaj događaj. Od 20 časova pričamo sa psihološkinjom Natašom Oparnicom Vračar, Angelinom Popović (@svilenebube) i Markom Marosiukom (@markoariel). Jedna od učesnica Nataša Oparnica Vračar kaže da su negativne strane društvenih mreža to da ono što vidimo na njima, nije realan život. 

"Ljudi se predstavljaju o određenom, savršenom svetu i ko toga nije svestan, a to su često mladi, lako razviju osećaj neadekvatnosti, nisu dovoljno lepi, srećni, bogati, zabavni... Takođe, društvene mreže su mesto gde se neki oblik nasilja lako ispoljava i mladi često neke oblike vršnjačkog nasilja doživljavaju upravo preko socijalnih mreža, poput formiranja grupa u koje mogu da uđu samo određeni i brisanja iz njih, javna vređanja i prozivanja", rekla nam je Nataša Oparnica Vračar. 

Kako nam je rekla naša sagovornica, broj pratilaca neretko diktira koliko neko "vredi", što je opasno kod mladih osoba, jer nemaju razvijenu svest o sebi i svom identitetu, pa svaki oblik neprijatnosti mogu doživljavati lično i traumatično.

Ove činjenice su samo deo sveta koji spaja mentalno zdravlje i društvene mreže u jednom. Zato, dođite na tribinu da popričamo kako o problemima, tako i o rešenjima na ovu temu. Nakon tribine, kreće žurka!

Ulaz je slobodan, uz instaliranu Oradio aplikaciju na telefonu.

Možda te još zanima:

.

Gen Z i Gen X o mentalnom zdravlju: Bez unutrašnjeg mira nema kvalitetnog života

U sedmoj epizodi “Rose u podne” istraživali smo generacijske razlike i sličnosti u pristupu temi mentalnog zdravlja kroz razgovor sa…

.

Praznična euforija ili dodatni pritisak?

Praznični period je počeo i bez obzira na to što bi trebalo da bude vreme slavlja i dobrog raspoloženja, ovi…

.

"Imposter" u nama: Kako se izboriti sa osećajem da nismo dovoljno dobri

Aktivistkinja Lana Nikolić dugo je živela u uverenju da su svi njeni uspesi rezultat slučajnih srećnih okolnosti i da ona…

.

ZHIVA: Snaga muzike u prevazilaženju ličnih teškoća

Iva Pažin ZHIVA, napravila je veliki korak na domaćoj muzičkoj sceni debitantskim albumom "Preterujem". Album se sastoji od devet originalnih pesama…

.

Samopovređivanje: Kako prepoznati znakove i pružiti podršku

Samopovređivanje je veoma često. Studije pokazuju da se više od deset odsto mladih samopovređuje. To je svako ponašanje u kome…

.

Treći maj: godinu dana tuge i raspadanja

Prošlo je godinu dana od tragedije u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" u Beogradu. Na žalost, taj događaj pratila je još…

  • 00:00 Music mix by Anja
  • 06:00 Music Mix by Bea
  • 11:00 Y2K
  • 12:00 Akademac
  • 13:00 Danube Streamwaves

Anketa

Na koji način koristiš ChatGPT?

Oradio logo