...
TRENUTNO00:00 - 05:00Music Mix by Bea

Lifestyle / Tehnologija

Kompanija koja pokreće automobile budućnosti

07.03.2022.

Već dugi niz godina kompanije poput Qualcomma govore o tome kako žele da budu igrači u automobilskom sektoru. Kako automobili postaju sve više tehnološki – i u smislu pogona i sistema za zabavu koje nude, potrebno je više snage.

.

Qualcomm je često govorio o evoluciji svoje "digitalne šasije". U svetu gde je šasija obično čelično srce automobila, o ovim sistemima možete razmišljati kao o tehnološkom srcu automobila. Ono što je od nedavno Qualcomm dodao u najnovijem ažuriranju su oblak kao usluga, integrisana telematika i nadogradnja Wi-Fi na 6E.

Prelazak na digitalnu šasiju predstavlja pomak sa puno ECU-a (elektronskih kontrolnih jedinica) na manje čipova sa mnogo više snage, a tu dolazi Qualcomm.U suštini, ovo se može razdvojiti na dva dela - hardver za kontrolu vožnje automobila i hardver za kontrolu infotainment sistema.

Qualcomm može da obezbedi hardver koji pokriva mnoge sisteme, uključujući sve one velike displeje za vozače i putnike, heads-up sisteme displeja, uključujući i one koji nude preklapanje proširene stvarnosti, digitalna ogledala, audio sisteme sa više zona, detekciju znakova i još mnogo toga.

Qualcomm kaže da već postoji niz porudžbina koji premašuju vrednost od 13 milijardi dolara, tako da možete očekivati da ćete o Qualcommovom angažmanu u EV automobilskoj industriji, od sada slušati prilično često.

Izvor: www.benchmark.rs

Tagovi

Možda te još zanima:

.

Budućnost rastavljena na delove

Rastavljanje uređaja na delove, koje je objavio FCC (Federal Communications Commission u SAD-u), nudi više informacija o tome kako Humane…

.

Facebook kreira sopstveni wireless

Kada spojite jednu od najpoznatijih društvenih mreža na svetu - Facebook i američku kompaniju za razvoj i istraživanje bežičnih telekomunikacija…

.

Kina "inteligentnija" od SAD

Kina je pretekla SAD po broju istraživanja koja se sprovode u više od polovine naučnih polja povezanih sa veštačkom inteligencijom,…

.

Ekvador u očima umetnika: eksces kao estetska kategorija

Narcisu Alispahiću se dogodilo nešto najbolje što može da se desi jednom umetniku. Desio mu se život, u svoj snazi i…

.

Digitalni otpad, problemi i rešenja

Dnevne aktivnosti korisnika interneta povećavaju digitalni otpad jer svaki mejl, fotografija, video ili dokument koji sačuvamo online zahteva dodatni utrošak…

.

"Kineski san" za ljude iz celog sveta

Šangaj je najveći grad u Kini, sa 34 miliona stanovnika. Jedna kap u tom moru ljudi je i Maja Rogić…

  • 00:00 Music Mix by Bea
  • 05:00 Music mix by Anja
  • 10:00 Pre podne na O radiju

Anketa

U kojoj formi najčešće pratite Oradio?

Oradio logo