...
TRENUTNO15:10 - 15:20Gost O radija

Lifestyle / Tehnologija

Amerika pokreće istragu protiv vodećih tehnoloških kompanija

26.07.2019.

Američko ministarstvo pravosuđa saopštilo je da otvara istragu o velikim online platformama ispitujući da li nepravedno ograničavaju konkurenciju.,

.

Kako prenosi BBC, istragom žele da utvrde kako su vodeće tehnološke kompanije na tržištu postigle snagu, štete li konkurenciji, potiskuju li inovacije ili na drugi način štete potrošačima. Ministarstvo pravosuđa nije objavilo koje su to kompanije, ali je verovatno da se radi o kompanijama kao što su Facebook, Google, Amazon i Apple. Naglasilo se kako će se u razmatranje uzeti zabrinutost o "pretraživanju, društvenim mrežama i nekim maloprodajnim uslugama na internetu".

"Bez discipline smislene tržišne konkurencije, digitalne platforme mogu delovati na način koji ne odgovara zahtevima potrošača", izjavio je u saopštenju pomoćnik državnog tužioca Makan Delrahim, koji je na čelu Sektora za zaštitu tržišne konkurencije.

U junu je Reuters izvestio da se Ministarstvo pravosuđa sprema da istraži da li su Amazon, Apple, Facebook i Google Alphabet zloupotrebili svoju tržišnu moć.

Možda te još zanima:

.

Open AI sklopio partnerstvo sa vlasnikom Vogue-a

OpenAI i kompanija Conde Nast u čijem se vlasništvu nalaze Vogue, New Yorker i GQ najavili su partnerstvo kako bi…

.

Robotska ruka igra stoni tenis protiv ljudi

DeepMind je kreirao napredni sistem upravljanja robotskom rukom, sposoban da igra stoni tenis na nivou amaterskih igrača, saopštio je Google.

.

Nemačka mornarica se modernizuje i prestaje da koristi 8-inčne diskete!

Fregate Brandenbuirg F123 koriste diskete za svoje sisteme za prikupljanje podataka (DAQ), objavio je pre nekoliko dana veb sajt Tom's…

.

Cisco pokreće fond od milijardu dolara za veštačku inteligenciju

Tehnološki gigant Cisco je aktivirao fond od milijardu dolara za investiranje u startape veštačke inteligencije, pridružujući se listi velikih tehnoloških…

.

Besmrtnost je moguća?

Poznati futurista Rej Kurcvajl, inače bivši Google inženjer, predviđa da će besmrtnost postati moguća do 2030. godine.

.

Uvodi se obavezeno označavanje AI generisanog sadržaja

U Americi je predstavljen zakon za označavanje dubinski falsifikovanih sadržaja (deepfake content). Ima za cilj da se suprotstavi takvom sadržaju…

  • 14:00 Pop up
  • 15:00 Leto na O radiju
  • 15:10 Gost O radija
  • 15:20 Prava stvar
  • 15:40 O tome se priča

Anketa

Na koji način koristiš ChatGPT?

Oradio logo