Podcast
ProjektOmat 05 - partneri

U ovoj emisiji sa šefom kancelarije za međunarodnu saradnju Fakulteta tehničkih nauka Vladimirom Todorovićem razgovaram o zainteresovanim stranama, stejkholderima, šerholderima i partnerima.
Vrlo je važno prepoznati pojedince, grupe i organizacije, zainteresovane za projekat. Stejkholderi su korisnici, poslovni partneri, ali i društvena zajednica, državni organi, razne nevladine organizacije i u zavisnosti od toga kakav je projekat i neke druge organizacije. Oni su bitni zato što utiču na rezultate i ciljeve projekta, pa moramo da se potrudimo da njihove interese uvažimo i zadovoljimo. Ukoliko to ne učinimo, postoji velika verovatnoća da će se oni odlučiti da ne sarađuju s nama.
Pomoću matrice se može utvrditi u kojoj meri zainteresovane strane treba uključiti, aktivnije ili manje aktivno, u odlučivanje za projekat, kao i za potrebe izrade plana komunikacije u projektu.

Matrica napora prikazuje 3 dimenzije stejkholdera: Koliki napor taj stejkholder ulaže, koliko je njegov napor značajan (koliko je stejkholder značajan) za uspeh projekta, koliki je njegov uticaj na projekat (veličina kruga u matrici).

Sajtovi za pronalaženje partnera na projektu:
Muzika:
Činč - Šta treba maloj deci
Ti - Da ti želim dobra jutra
Šalterski službenik - Čiji sam ja
Vlasta Popić - Pokret
Jasna Žugić
24.11. Radio Gruvanje 12.13
23.11. Dnevna soba: Nina Čegar
- 10:45 Prava stvar
- 11:00 Pop up
- 12:00 Pre podne na O radiju
- 12:45 Lampica
- 13:00 Pre podne na O radiju
Anketa
Koji je put izlaska iz aktuelne društvene krize u Srbiji ?








