...
TRENUTNO05:00 - 10:00Music mix by Anja

Lifestyle / Tehnologija

Menjajte šifre na uređajima

04.02.2019.

Koliko god mi mislili da su nam uređaji bezbedni, a šifre jake, pojavio se podatak da hakeri besplatno distriburiraju 2,2 milijarde procurelih korisničnih podataka. Oni koji probijaju onlajn servise, imaju tendenciju da prodaju ukradene podatke na dark webu, prenosi Benchmark.

.

Objedinjeni paket koji sadrži 2,2 milijarde jedinstvenih korisničkih imena i lozinki sada se besplatno distribuira kroz hakerske forume i torente. To znači da svako može doći u posed podataka, čak i ukoiliko ne znaju šta specifično da rade sa tim podacima.

Većina ukradenih korisničkih podataka izgleda stiže iz velikih napada na kompanije kao što su Yahoo, Dropbox i LinkedIn. Ovo može predstavljati veliki problem za one koji imaju naviku da koriste istu lozinku za sve svoje naloge i ne mogu da budu sigurni da li su njihovi podaci kompromitovani, piše Ubergizmo.

Možda te još zanima:

.

Turbulencije u Amazonu

Amazonov tim zadužen za tehnologiju "Just Walk Out", koja omogućava kupovinu bez čekanja u redovima, izgubio je tri ključna člana…

.

Open AI sklopio partnerstvo sa vlasnikom Vogue-a

OpenAI i kompanija Conde Nast u čijem se vlasništvu nalaze Vogue, New Yorker i GQ najavili su partnerstvo kako bi…

.

Robotska ruka igra stoni tenis protiv ljudi

DeepMind je kreirao napredni sistem upravljanja robotskom rukom, sposoban da igra stoni tenis na nivou amaterskih igrača, saopštio je Google.

.

Nemačka mornarica se modernizuje i prestaje da koristi 8-inčne diskete!

Fregate Brandenbuirg F123 koriste diskete za svoje sisteme za prikupljanje podataka (DAQ), objavio je pre nekoliko dana veb sajt Tom's…

.

Cisco pokreće fond od milijardu dolara za veštačku inteligenciju

Tehnološki gigant Cisco je aktivirao fond od milijardu dolara za investiranje u startape veštačke inteligencije, pridružujući se listi velikih tehnoloških…

.

Besmrtnost je moguća?

Poznati futurista Rej Kurcvajl, inače bivši Google inženjer, predviđa da će besmrtnost postati moguća do 2030. godine.

  • 00:00 Music Mix by Bea
  • 05:00 Music mix by Anja
  • 10:00 Pre podne na O radiju
  • 10:30 Tehnologija

Anketa

Na koji način koristiš ChatGPT?

Oradio logo