Kultura
Nedeljni vodič od 18. do 24. avgusta
Kvizovi, klupske svirke, čitaonice i radionice obeležiće predstojeću nedelju u Novom Sadu. Ove sedmice vodič smo "pojačali" i najavom koncerta metal velikana Blind Guardian, koji se održava u nedelju u Beogradu. Svakako redovno proveravajte i šta se dešava na Letu na kampusu, a oni program prilagođavaju svakodnevnim protestnim događanjima u gradu.

Ponedeljak 18. avgust
Letnja serija biznis konverzacija sa Adamom Pikvensom, nastavlja se u Američkom kutku. Sa bogatim iskustvom u oblasti zapošljavanja, poslovne komunikacije i razvoja veština neophodnih na savremenom tržištu rada, Adam je aktivno uključen u međunarodne procese zapošljavanja i podeliće sa vama praktična znanja i iskustva koja će vam pomoći da unapredite svoje lične i profesionalne veštine. Ovog ponedeljka u 18.30 Adam Pikvens će govoriti o veštini upravljanja ličnim finansijama. Razgovori se održavaju na engleskom jeziku, besplatni su i nije potrebna prijava. Bilo da ste student, osoba koja traži posao ili profesionalac koji želi da unapredi svoje veštine, ovo je sjajna prilika da učite, vežbate engleski i povežete se sa drugima u prijatnom i podsticajnom okruženju.
Utorak 19. avgust
Novi kviz opšteg znanja, RIMA kviz, premijerno se održava u Špic baru na Štrandu. Učestvuju ekipe sastavljene od tri do pet igrača, koje se dogovaraju i na formular upisuju odgovore na pitanja iz opšteg znanja, koja će biti postavljeno na video-bimu. Kviz se odvija u dva poluvremena od po 30 pitanja, a svako pitanje ima dva potpitanja, čiji se odgovori međusobno rimuju. Predviđene su nagrade za najbolje ekipe, a prijave su obavezne zbog ograničenog broja mesta.
Četvrtak 21. avgust
Ako znaš ko je bio "on a break", od koje godine Ted nije povraćao, za koji tim navija Jim Halpert i ko je zapravo Clive Bixby – Sitkom kviz je pravi kviz za tebe! Veče ispunjeno smehom, nostalgijom i sitkom trivijom iz serija Friends, How I Met Your Mother, Modern Family i The Office počinje u 19h u Mitinom Sokačetu (Mite Ružića 1). Predviđene su nagrade za najbolje ekipe, a prijave su obavezne zbog ograničenog broja mesta.
U Pabu Lazino Tele nastupa Gondolian trio, koji publiku vraća u pedesete i šezdesete godine prošlog veka. Repertoar sadrži širok spektar obrada soul, blues i indie zvuka. Pored ostalih, tu su Michael Kiwanuka, Leon Bridges, Black Pumas, Kaleo, BB King, James Brown, Gnarls Barkley, Prince, Leonard Cohen, Eric Clapton, Elvis i mnogi drugi. Gondolian trio čine Milan Knežević - gitara/glas, Feđa Poldruhi - klavir i Adrian Peko - Gitara.
Petak 22. avgust
U Biblioteci na Štrandu (kod Mosta slobode), od 19h Gradska biblioteka za ljubitelje pisane reči organizuje još jedan Čitalački klub. Govoriće se o knjizi Dejana Tiaga Stankovića, "Odakle sam bila, više nisam". Naziv knjige oslikava život i sećanja emigranata i svih onih koji su promenili svoje mesto življenja unutar iste zemlje. Kroz živopisne likove stanovnika Lisabona, davnašnje i savremene, čitalac se smeje, tuguje i deli život sa njima. Prerano preminuli autor "Zamaleka" i "Estorila" ostavio nam je knjige koje će se čitati genaracijama. Tiago je dobitnik Nagrade Evropske unije za književnost.
Subota 23. avgust
Program JAM Session & Pivo održava se u studiju PingPongHere Music, od 18 - 22h. Jeste li spremni da zaronite u improvizovano muzičko putovanje? Bez obzira na to da li svirate gitaru, klavijature, pevate ili samo želite da uživate u dobroj muzici, dobrodošli ste - poručuju organizatori. Prijavite se slanjem DM-a, broj mesta je ograničen!
Nedelja 24. avgust
Besplatna radionica namenjena odraslima koji žele da nauče svoje prve korake u kapueri održava se od 18:00-20:00h pored terena za odbojku na Štrandu (najbliže trećem ulazu). Radionica je namenjena onima koji nisu ranije trenirali kapueru i želeli bi da nauče više o njoj, probaju borbeni, akrobatski i muzički aspekt. Prijave su obavezne, potražite ih na ovom linku.
U okviru evropske turneje "The God Machine", bend Blind Guardian svira u Beogradu. Doajeni power metala su i posle 40 godina na sceni jedan od najomiljenijih metal bendova na svetu, a njihova popularnost seže daleko izvan žanrovskih granica. Veče će otvoriti riječki modern metal bend Kryn. Koncert se održava u Hangaru Luke Beograd, a ulaznice su po pretprodajnoj ceni od 4.300 dinara dostupne preko Gigstixa. Na dan koncerta, ako ih ostane, cena ulaznica biće 4.800 dinara.