...
TRENUTNO06:00 - 11:00Music Mix by Bea

Lifestyle / Kuhinja

Japanska tradicionalna lizalica

11.05.2015.

U Japanu postoji tradicija pravljenja lizalica u obliku životinja - amezaiku, stara više od 1.200 godina. Budući da je ova umetnost skoro zaboravljena, Šinri Tezuka (26) pokušava da je oživi.

.

Foto i izvor: boredpanda.com

Kako nikada "dosadna panda" prenosi, masovna proizvodnja slatkiša nije jeftina, a oni koji se njome bave trpe visoke temperature, naročito kada je u pitanju pravljenje amezaiku lizalica jer se sve radi - ručno.

lizalica3 jpg

Šinri je 2013. otvorio radnju "Ameshin", u kojoj pravi i prodaje lizalice koje izgledaju kao životinje. Međutim, ovu japansku tradiciju održava i kursevima.

lizalicapunoglavciptice jpg

Slatkiši su napravljeni od šećernog sirupa i skroba, a farba ih organskim bojama.

L.R.

Možda te još zanima:

.

Veštačka inteligencija misli da ima dete

Sajt 404 Media izveštava o neobičnoj situaciji kada je u pitanju veštačka inteligencija, a u glavnoj ulozi se našao Metin…

.

Štampana ljudska krv za bolje lečenje teških bolesti

Jedan biotehnološki startap ima neobičnu zamisao - 3D štampanje ljudske krvi, kako bi se pravili bolji lekovi za retke ili…

.

Pretplata za nove korisnike društvene mreže X?

Novi korisnici društvene mreže X, ranije poznate kao Tviter, navodno će morati da plate skromnu cifru ukoliko žele da objavljuju…

.

Poleteo prvi komercijalni cepelin proizveden u Kini

"AS700 Sjangjun" je naziv prvog komercijalnog cepelina proizvedenog u Kini, koji je tokom probnog leta bezbedno prevalio oko 180 kilometara na relaciji između…

.

Yahoo kupuje Artifact

Yahoo je najavio kupovinu Artifact, platforme za vesti vođenu veštačkom inteligencijom koju su osnovali Instagram kreatori.

.

Novi vremenski standard za Mesec

Bela kuća je objavila da je zatražila od NASA-e da do 2026. godine kreira novi vremenski standard za Mesec. Koordinisano lunarno vreme…

  • 00:00 Music mix by Anja
  • 06:00 Music Mix by Bea
  • 11:00 Y2K
  • 12:00 Za i protiv

Anketa

U kojoj formi najčešće pratite Oradio?

Oradio logo